Новини


Відтепер є можливість подати заяву на вступ до Волноваського професійно-технічного училища не виходячи з дому за посиланням:

https://forms.gle/DH9GgWx3Rav5FGoRA


         18 травня в  Україні відзначають День скорботи та пам’яті жертв депортації кримських татар і 76 – у  річницю з Дня депортації – пам’ять про злочинні акції, здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, які привели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримськотатарському народу, трагічним чином вплинули на його історичний шлях.

         З метою ознайомлення з трагічними сторінками історії кримськотатарського народу, вшанування пам’яті жертв до перегляду пропонуються документальні матеріали та художній фільм «Хайтарма»

https://www.youtube.com/watch?v=eJvZP6At9Nw

https://www.youtube.com/watch?v=S3xE_nq7iAw

 


 


   З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення,  75-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, та з  метою належного відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні,  внеску українського народу у перемогу, вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, а також виховання  почуття патріотизму,  шанобливого ставлення до старшого покоління, розширення знань з історії Другої світової війни пропонуємо приєднатися до онлайн-уроку «Уроки Другої  світової  війни». В ньому ви дізнаєтесь про трагедію війни, а також  внесок та втрати України.

 Початок об 11.15 . Переглянути його ви можна за посиланням: youtu.be/4pSkGrmbeq4 

#ВчимосьВдома #ПамятаємоПеремагаємо


 

 

 

 
Рекомендації щодо дій задля недопущення розповсюдження вірусу COVID— 19 (корона вірус)

І. Рекомендації для студентів:

 1. Тримайтеся подалі від інших людей, якщо ви захворіли або одягайте одноразову медичну маску.
 • Не відвідуйте навчальні кімнати та тримайтеся на відстані не менше 2 м від інших осіб до повного одужання.
 • Якщо у вас є сусіди по кімнаті, подивіться, чи можуть вони залишитися в іншому гуртожитку або з друзями, поки ви не видужаєте.
 • Підтримуйте зв’язок з медичною службою для студентів, вашими викладачами і друзями по електронній пошті, в текстових повідомлення або по телефону.
 • Багато відпочивайте.
 • Пийте багато рідини — мінеральна не газована вода, чай.
 • Якщо у вас є супутні хронічні захворювання або ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань, негайно зверніться до лікаря.
 1. Дотримуйтесь дистанції.
 • Люди, хворі на респіраторні захворювання, можуть поширювати вірус на інших людей на відстань до 1м.
 • Респіраторні захворювання, такі як грип чи COVID- 19 дуже легко поширюються. Тримайтеся подалі від хворих людей.
 • У людей, які захворіли на респіраторну інфекцію, в т. ч. COVID- 19, симптоми можуть бути відсутні. Вони можуть передати вірус іншим людям, навіть не знаючи, що вони хворі.
 • Намагайтеся не ділитися посудом із захворілими особами.
 • Уникайте місць, де збираються великі групи людей, таких як класи, концерти, фестивалі та спортивні заходи, особливо якщо ви схильні до високого ризику ускладнень респіраторних захворювань (наявні хронічні захворювання дихальної, серцево-судинної систем).
 • Намагайтеся брати участь в зборах або заняттях в онлайн режимі, щоб уникнути особистого контакту з людьми, які можуть бути хворі.
 1. Зупинити поширення вірусів можливо, якщо виконувати кашльовий етикет.
 • При кашлі або чханні прикривайте ніс і рот одноразовою серветкою, це допомагає попередити поширення вірусу через ваші руки та поверхні.
 • Викиньте використання серветки, а потім вимийте руки.
 • Якщо немає можливості вимити руки, обробіть їх спиртовмісним антисептиком.
 • Рекомендовано носити одноразову маску для обличчя під час захворювання, щоб знизити ризик поширення хвороби іншим.
 1. Мийте руки.
 • Ретельно і часто мийте руки з милом і теплою водою.
 • Якщо мило і тепла вода недоступні,використовуйте спиртовмісний антисептик для рук з вмістом спирту не менше 60%.
 • Не торкайтеся до своїх очей, носа або рота брудними руками. Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь таки як клавіатура, мобільні телефони, пульти дистанційного керування телевізора, столи і дверні ручки.
 1. Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся.
 • Клавіатури, пульти телевізорів, мобільні телефони, столи та дверні ручки слід чистити часто і ретельно.
 • Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об᾽єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.
 • Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.
 1. Будьте готові та поінформовані.
 • Будьте в курсі епідемічної ситуації щодо поширення респіраторних захворювань, в т.ч. COVID- 19, використовуючи офіційні джерела:
 • офіційний сайт ВООЗ –https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019,
 • офіційний сайт ДУ «Центр громадського здоров᾽я МОЗ України» –https://phc.org.ua/

ІІ. Рекомендації для батьків:

Ось кілька важливих кроків, щоб захистити себе і інших від зараження респіраторними вірусами в навчальному закладі:

 1. Тримати дітей вдома, якщо вони захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов᾽язково зверніться до свого сімейного лікаря).

Чому це важливо?

Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. Без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.

 1. Тримати хворих і здорових дітей окремо.
 • Уникати контакту із особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1-2м від хворих людей.
 • Шукати альтернативні способи участі дітей в зборах, наприклад дивитися їх по телевізору або в Інтернеті, щоб вони могли уникнути особистого контакту. Це особливо важливо для дітей з високим ризиком ускладнень грипу.

Краплі, що містять вірус грипу, можуть переміщатися не менше ніж на 1-2м, тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє. 

 1. Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання.
 • Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою, коли вони кашляють або чхають. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки.

Чому це важливо?

Прикривання носа і рота під час кашлю і чхання серветкою допомагає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших руках.

 1. Навчіть дітей правильно мити руки.
 • Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою.
 • Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% для очищення рук.
 • Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей, носа або рота.

Чому це важливо?

Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як  столи і дверні ручки.

 1. Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся.

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся, такі як іграшки, столи, дверні ручки, поручні, клавіатури комп᾽ютера, телефони і іграшки.

Чи видаляє мило і вода при очищенні респіраторні віруси, включаючи SARSCoV-2?

 • Так, застосування мила і води дозволяє ефективно очистити поверхні.
 • Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтеся інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.

Чому це важливо?

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об᾽єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.

 1. Бути готовим та поінформованим.
 • Будьте в курсі епідемічної ситуації щодо поширення респіраторних захворювань, в т.ч. COVID- 19, використовуючи офіційні джерела:
 • офіційний сайт ВООЗ –https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019,
 • офіційний сайт ДУ «Центр громадського здоров᾽я МОЗ України» –https://phc.org.ua/


         10 березня 2020 року у Волноваському професійно-технічному училищі пройшов ІІ етап виставки-конкурсу з технічної, декоративно-прикладної творчості.

           Всі витвори, представлені на виставці, вироблені учнями. Вражає око розмаїттям виробів — це предмети  декору, вишивка, картини, виконані в різних техніках, аплікації, зварювальні конструкції.

           Кожен присутній на цьому заході знайшов для себе щось нове та цікаве, а журі дало високу оцінку експонатам, відмітило різноманітність напрямків творчості і якість виконання робіт.

           Найкращі роботи будуть представлені на ІІІ-му, заключному етапі  огляду-конкурсу з технічної, декоративно-прикладної творчості.

 

      10 березня у Волноваському професійно-технічному училищі відбувся тренінг за підтримки МЗС Німеччини, Мальтійської служби допомоги у м. Львів та Психологічної кризової служби. Тренер Романчук Анастасія розповіла і показала як надати першу домедичну допомогу.

        Учні групи №10 прийняли участь у тренінгу та дізналися, що потрібно робити при інфаркті, інсульті, астмі, тепловому та сонячному ударі. Їх навчили проводити дії при втраті свідомості та робити сердечно-легеневу реанімацію.

        У кінці тренінгу учні отримали сертифікати з « Першої домедичної допомоги».

 

       27 лютого 2020 року у Волноваському професійно-технічному училищі з метою підвищення рівня знань, щодо поняття «Торгівля людьми, безпека міграції, прав та свободи громадян за кордоном» було проведено заняття з елементами тренінгу.

         Учні отримали важливу інформацію з даної теми, а також ознайомились з основами трудового законодавства, уважно слухали виступ, брали активну участь в обговоренні.

 

      27 лютого 2020 року у Волноваському професійно-технічному училищі були проведені змагання з волейболу серед учнів.

       Як завжди усі команди проявили спортивну майстерність та наполегливість. За результатами змагань І місце посіла команда групи № 6, ІІ місце команда групи №1, а ІІІ місце команда групи №4.

       Усі учасники отримали грамоти та солодкі призи.

 

 

       

        25 лютого 2020 року  у Волноваському професійно-технічному училищі силами педагогічних працівників сумісно з працівниками Волноваського районного центру зайнятості був проведений семінар-тренінг для учнів 9 – 11 класів однієї зі шкіл міста Волноваха.

        Ми – українці. Живимо у вільній незалежній державі, розмовляємо рідною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна й щира, як і душа нашого народу. Тому 21 лютого разом з усім прогресивним людством Волноваське професійно-технічне училище відзначило Міжнародний день рідної мови.

         Цього дня в нашому закладі пройшов тематичний урок: « О мово! Душа голосна України!»; відбулася вікторина на найкращих знавців рідної мови; конкурс стіннівок. Також до нашого закладу був запрошений колектив «Перістерія», який популяризує грецьку культуру в нашому регіоні.

          Учні училища прийняли участь у написанні диктанту єдності.

       18 лютого 2020 року працівниками Відокремленого підрозділу Фонду «Terre des hommes» в Україні, в межах проекту «Консолідація доступу до інновацій, відновлення та економічного вдосконалення в Україні», було проведено тренінг для учнів.

         Метою якого було надання додаткових знань учням з планування особистого зростання, критичного мислення, навичок презентації, лідерства, навичок працевлаштування, підприємницьких навичок з акцентом на IT компетенції.

         Учні з інтересом слухали корисну інформацію, робили для себе нотатки, брали активну участь у командних завданнях та іграх.