Новини

      

           14 лютого 2020 року у Волноваському професійно-технічному училищі відбулося вручення документів про освіту зимовому випуску учнів, які навчалися за професією «Оператор комп’ютерного набору; офісний службовець (бухгалтерія)».

               З теплими, вітальними словами до випускників звернулися директор Волноваського ПТУ Сливний Анатолій Вікторович, заступник директора з навчально-виробничої роботи Шатіло Сергій Володимирович та  майстер виробничого навчання Меснянко Оксана Іванівна. Вони привітали учнів із закінченням навчання та побажали успішно реалізувати себе в професійній діяльності.        

               Директор вручив випускникам дипломи кваліфікованого робітника та подякував за досягнуті успіхи в освоєнні професії та високі показники в період проходження виробничої практики.

       

       27 грудня 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі відбулося святкування Нового Року.

        Хлопці та дівчата продемонстрували творчі номери, у яких розкрили свої акторські , хореографічні, вокальні та художні таланти.

        Учні були приємно вражені кількістю конкурсів, солодких подарунків та святкових сувенірів, які вони отримували у командних та індивідуальних змаганнях. Свято пройшло у дружній та веселій атмосфері.

      20 грудня 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі пройшов чемпіонат з баскетболу серед юнаків.

       У змаганнях приймали участь чотири команди. Найкращими стали учні групи №1 та посіли І місце, на крок позаду опинились учні групи №7 – ІІ місце, ІІІ місце – група № 4.  Усі команди нагороджені грамоти.

 

      На виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» 16 грудня 2019 року педагогічними працівниками Волноваського професійно-технічного училища був проведений профорієнтаційний захід з учнями 9 -11 класів Волноваської загальноосвітньої школи №7.

       Основна мета заходу – упровадження сучасних форм і методів профорієнтаційної роботи, популяризація робітничих професій.

     

      Щорічно 1 грудня в усьому світі  відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ.

       Тому 2 грудня у Волноваському професійно-технічному училищі з метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема ВІЛ/СНІДУ та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД проведено ряд заходів:

  1. «Чарівну стрічку носять небайдужі»

  2. Виховна година : «Толерантне ставлення оточуючих до ВІЛ-інфікованих людей»

  3. Інформаційна година: « Що ти знаєш про ВІЛ/СНІД?»

  4. Виставка стіннівок «СНІД: знати, щоб жити».

         Сподіваємося, що проведення подібних заходів допоможе учням захистити себе, адже найкращій захист – це поінформованість.

 

28 листопада 2019 року  на базі Волноваського професійно-технічного училища провідними фахівцями з Волноваського районного центру зайнятості для учнів-випускників був проведений профконсультаційний семінар, щодо створення  відеорезюме.

       Під час заходу випускники отримали теоретичні знання про структуру та особливості створення відеорезюме.

       Учні склали власне відеорезюме з урахуванням отриманих знань та практичних вмінь.

      З 13 по 15 листопада 2019 року в м. Маріуполь відбувся І відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine».

       Учень Волноваського професійно-технічного училища Хаджинов Максим прийняв участь у конкурсі за компетенцією «Слюсарні роботи». Максим самовіддано змагався з іншими учасниками у слюсарній справі. Він не лише проявив вміння та талант виконувати роботи, а також здобув досвід, який зможе застосувати у подальшому житті. Максим був нагороджений дипломом.

       14 листопада 2019 року до Волноваського професійно-технічного училища завітали представники Державної прикордонної служби України на чолі з заступником начальника відділу добору в Донецькій області (з м.д.н.п. Маріуполь) ОРЦК м. Краматорськ ДПСУ майор Гребенюк Олександр Володимирович.

         Метою зустрічі було проведення профорієнтаційних заходів у учнями-випускниками щодо вступу до Національної академії ДПСУ імені Б.Хмельницького та доведення умов вступу на військову службу  за контрактом до Державної прикордонної служби України.

       8 листопада у Волноваському професійно-технічному училищі до Дня української писемності та мови і Дня народження Нестера-Літописця викладачі та учні прийняли участь у щорічному Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.

       11 листопада продовжили відзначати ці знаменні події. Учні нашого закладу прийняли активну участь у створенні газет. Був проведений урок-бесіда, в ході якого учні дізналися про виникнення та розвиток  української мови і писемності.

        Викладач української мови та літератури показала презентацію та провела вікторину знавців української мови, а також конкурс декламаторів української поезії.

        Найактивніші учні училища прийняли участь у І етапі XX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, метою якого є утвердження та популяризація державної мови серед молоді.

      31 жовтня 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі відбулося традиційне святкування Хелловіна.

       Учні училища приймали активну участь у підготовці та проведенні свята. Вони виготовили стіннівки та прикрасили навчальний заклад атрибутами Хелловіна. Всі бажаючі самостійно виготовили костюми містичних істот та розмалювали обличчя у стилі свята.

       Найактивніші учні були нагороджені солодкими призами за кращій костюм, стіннівку та макіяж.

 

           03 жовтня 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі було проведено святковий захід «Козацькі розваги», традиційно приурочені Дню українського козацтва та Дню захисника України.

«Козацькі розваги» традиційно проходять у формі змагань, в силі, кмітливості, витривалості, спритності та інтелекту.

Сучасні козаки стрибали в мішках, долали перешкоди, знімали один з одного козацькі шапки, скакали на конях та інше.

Дуже здивували і порадували кулінарними здібностями дівчата, які приготували український куліш та вміло і дуже гарно презентували страву в українському народному стилі.

Після підведення підсумків усі команди та кулінарні майстрині були нагороджені солодкими призами та грамотами.

         27 вересня 2019 року для випускників Волноваського професійно-технічного училища була організована та проведена екскурсія на підприємство «HarvEast Holding».

Учні відвідали цехи насіннєвого заводу, познайомились з процесом виробництва та побували на ланах холдингу.

         19 вересня 2019 року до Волноваського професійно-технічного училища завітало представництво «The HALO trust» в Україні, в особі Головко Ю., Сорокіна Б. та Рябченко О., з презентацією на тему: «Загроза, яку несуть вибухонебезпечні предмети».

         Учні отримали цікаву та корисну інформацію про міри безпеки та як поводитись при виявленні вибухонебезпечних предметів. Також ознайомились з найбільш поширеними знахідками, що трапляються в нашому регіоні.

????????????????????????????????????

        02 вересня 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі були проведенні святкові заходи присвячені Дню Знань та початку нового навчального року.

До учнів з привітальними словами звернулась адміністрація училища, майстри виробничого навчання та викладачі.

 

       27 червня 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі була проведена урочиста святкова лінійка з нагоди закінчення навчання та отримання учнями випускних груп документів про освіту.
       Адміністрація училища, викладачі та майстри виробничого навчання щиро вітають наших випускників.

         

         28 травня 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі пройшов тренінг з надання першої домедичної допомоги від Психологічної кризової служби.

           У заході взяли участь учні та педагогічні працівники, отримавши багато корисної та цікавої інформації з надання допомоги при втраті свідомості, серцево-легеневої реанімації, ранах, опіках та інше.

           По закінченню тренінгу учасникам вручили сертифікати.

          До дня вишиванки, який відзначається 16 травня, у Волноваському професійно-технічному училищі було проведено майстер-клас з «Петриківського розпису».

            Майстер показала учням техніку розпису та розповіла історію виникнення українського декоративно-орнаментального народного малярства.

            Учні разом з нею малювали орнаменти на навчались створювати малюнки, якими наші пращури оздоблювали українське житло, тарілки та інше побутове приладдя.

             У ході зустрічі діти не лише отримали цікаву інформацію, а й ознайомились зі стилем Петриківського розпису.

           4 травня 2019 року для випускників Волноваського професійно-технічного училища, працівниками відділу кадрів ПАТ «Новотроїцьке рудоуправління» з профорієнтаційною метою, була організована та проведена екскурсія на підприємство.

             Учні мали нагоду познайомитися з усім процесом виробництва, відвідали робітничі цехи підприємства, поспілкувалися з робітниками.

             Екскурсією всі залишилися задоволені.

            9 травня 2019 року колектив Волноваського професійно-технічного училища разом з учнями прийняв участь у святкових заходах присвячених Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

               У місті Волноваха відбулася урочиста святкова хода з нагоди свята. Після ходи на площі відбувся концерт художніх колективів Волноваського району.

               Всі бажаючі могли ознайомитись з сучасною військовою технікою  Збройних сил України, яку надали воїни Операції об’єднаних сил.

 

           7 травня 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі у рамках «Тижня безпеки дорожнього руху» був проведений відкритий урок «Надання домедичної допомоги під час дорожньо-транспортної пригоди» за участю фельдшера рятувального відділення ДСНС України в місті Волноваха Хараберюша Костянтина Павловича.

              Учні училища уважно із зацікавленістю сприймали інформацію про проведення штучного дихання та накладання джгутів і пов’язок при різних травмах та ушкодженнях викликаних під час дорожньо-транспортної пригоди.

               По закінченню, учні подякували медичному працівнику за цікаву і змістовну інформацію.

             25 квітня 2019 року відбулася зустріч учнів випускних груп, які навчаються за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; водій автотранспортних засобів (категорія «С»), з представниками одного з найбільших замовників робітничих кадрів  нашого району ПАТ «Новотроїцьке рудоуправління».

               Працівники відділу кадрів рудоуправління ознайомили учнів з цікавою відео презентацією свого підприємства, розповіли про вакансії і умови роботи.

               Випускники мали добру нагоду наочно побачити як працюють їх старші, більш досвідченні, товариші і замислитися про пропозиції працевлаштування одного з потужних підприємств нашого регіону.

            24 квітня 2019 року до Волноваського професійно-технічного училища завітали в гості на екскурсію та з профорієнтаційною метою  учні 8 класу Волноваської ЗОШ І –ІІІ ступенів №5.

              Школярам, під час екскурсії, розповіли історію навчального закладу, познайомили з професіями, за якими навчаються учні, показали навчальні кабінети та лабораторії, трактори, автомобілі та сільськогосподарські машини.

              Бажаючі могли не тільки посидіти в кабіні трактора або автомобіля, а й проїхатись на них. Учні залишились дуже задоволені.

              Починаючи з 1999 року щорічно в Україні у третю суботу квітня відзначають Всеукраїнський День довкілля. Волноваське професійно-технічне училище не залишилось осторонь цієї події.

                Учні, викладачі та майстри виробничого навчання провели заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища на території закладу.

\

 

             Вже третій рік поспіль кращій учень Волноваського професійно-технічного училища разом з представниками ЗОШ м. Волноваха приймають участь в інтелектуальній грі «Кращій учень року».

                Цей конкурс проводиться у форматі телевізійного  проекту «Що, де, коли» та «Брейн ринг», де учасники можуть заробити кошти своїм розумом відповідаючи на питання спонсорів.

                Гра пройшла в дружній, загальній атмосфері. Учасники змогли показати свої знання з різних дисциплін. Після закінчення конкурсу гравці отримали пам’ятні гравертони, дипломи та грошові премії, а переможці – головний символ гри «Сову».

             17 квітня 2019 року Волноваський районний центр зайнятості провів ярмарок вакансій, в якому з профорієнтаційною метою прийняв участь і наш навчальний заклад.

                На заході серед присутніх було багато мешканців нашого міста та району, які шукають роботу. Вони змогли ознайомитись з вакансіями організацій та підприємств, дізнатися додаткову інформацію про вимоги до претендентів на різні посади.

                Учні випускних груп училища теж мали добру нагоду ознайомитись з пропозиціями підприємств-замовників робітничих кадрів  та підібрати собі гідну та високооплачувану роботу.

 

?

               До 205 річниці від дня народження Генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка, з метою поглиблення знань серед учнів творчої спадщини поета, у Волноваському професійно-технічному училищі були проведені такі заходи: конкурс стіннівок, конкурс читців-декламаторів, виставка літературних творів та афоризмів митця.

                   Після пізнавальної презентації, яка розкрила багато таємниць з народження та життя Кобзаря, учні прийняли участь у вікторині, у якій показали свої знання  та розширили свій кругозір з теми.

28 лютого 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі був проведений І етап обласного огляду-конкурсу з технічної, декоративно-прикладної та художньої творчості.

               В конкурсі приймали активну участь учні всіх навчальних груп. Ніхто не залишився без нагород у різних номінаціях.

               Кращі роботи були відібрані для участі в обласному огляді-конкурсі, який відбудеться 20 березня 2019 року у місті Маріуполь.

28 лютого 2019 року у спортивній залі  Волноваського професійно-технічного училища пройшли змагання з волейболу серед учнів училища.

               Завдяки гарно обраній стратегії гри, перемогу одержала команда групи №1. Друге місце посіла команда групи №4, якій трохи не вистачило впевненості та завзятості. На третьому місці опинилася команда групи №7.

               Змагання пройшли у дружній атмосфері та позитивному настрої. Усі команди нагороджені грамотами.

01 лютого 2019 року у Волноваському професійно-технічному училищі відбулося вручення документів про освіту зимовому випуску учнів, які навчалися за професією «Оператор комп’ютерного набору; офісний службовець (бухгалтерія)».

               З теплими, вітальними словами до випускників звернулися директор Волноваського ПТУ Сливний Анатолій Вікторович, заступник директора з навчально-виробничої роботи Шатіло Сергій Володимирович та  майстер виробничого навчання Єрмоленко Наталя Олександрівна. Вони привітали учнів із закінченням навчання та побажали успішно реалізувати себе в професійній діяльності.        

               Директор вручив випускникам дипломи кваліфікованого робітника та подякував за досягнуті успіхи в освоєнні професії та високі показники в період проходження виробничої практики.

27 грудня 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі відбулося Новорічне свято.

               Всі учні та викладачі закладу прийняли активну участь у новорічному концерті. Шановним гостям була представлена новорічна сценка, а також підготовлені творчі номери. Учні продемонстрували цікаві виступи.

               Протягом концерту було проведено безліч конкурсів та вікторин, за які учасники  та переможці були нагороджені солодощами та святковими сувенірами. В кінці свята підбили підсумки конкурсу новорічних стіннівок, найкращі з яких отримали нагороди.

                Без подарунків, грамот та медалей не залишилися і переможці спортивних змагань з баскетболу.

18 грудня 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі, відбулись внутрішньоучилищні  змагання з баскетболу серед хлопців.

               Команди наполегливо готувалися і тренувалися до ціх змагань. 

               Отже, командою переможцем стала група №4, хлопці виявились найсильнішими та найспритнішими. Друге місце посіла група №7, а трете учні групи №1. Переможців нагороджено грамотами та солодкими призами.

               Вітаємо з перемогою!!!

5 грудня 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі спеціалістами ССД, ЦСССДМ, представники Волноваської мобільної  бригади соціально-психологічної допомоги провели круглий стіл «Світ без насильства».

               Учні отримали цікаву та корисну інформацію щодо профілактики насильства в сім’ї, суспільстві та у підростковому середовищі, а також знайомство з законодавчою базою з цього питання. Була порушена тема «Протидія торгівлі людьми».

               Кожний учень отримав інформаційні листи, буклети, а також номера телефонів гарячої лінії, де він може отримати соціально-психологічну допомогу.

5 грудня 2018 року учні групи №1, Волноваського професійно-технічного училища, були запрошені на зустріч «Захисники Української держави» з воїном ООС Нескреба Сергієм Дмитровичем, приурочену до «Дня збройних сил України».

                Зустріч відбулась у Волноваському районному краєзнавчому музеї, та мала за мету сприяти патріотичному вихованню учнівської молоді, спонукати особистість до осмислення себе, як частинки великого українського народу та пробудити національну самосвідомість.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Волноваському професійно-технічному училищі, з  метою профілактики і запобігання СНІДу та залученню молоді  до здорового способу життя, медичним працівником та практичним психологом,  була проведена тематична бесіда «СНІД – загроза людству».

Цього дня відбулися заходи, якими були охоплені всі учні училища, зокрема:

1. Конкурс малюнків та стіннівок «СНІД-НІ».

2. Виготовлення інформаційних буклетів «Єднаймось заради життя».

3. Перегляд кінофільму «СНІД – небезпечне захворювання».

4. Виховні години для І-ІІІ курсів «Ми проти СНІДу»; «Ставлення оточуючих до ВІЛ-інфікованих людей»; « Ми за здоровий спосіб життя» .

28 листопада 2018 року на базі ДНЗ «Маріупольський центр професійно-технічної освіти» відбувся ІV Відкритий обласний фестиваль-конкурс української пісні,  в якому ми прийняли участь.

                   Виступ був вдалим, зайняли призові міста.

                   Дует «Шайн» зайняв І місце  в категорії «Ансамбль» та ІІ місце в сольному виконанні пісні.

                   Вітаємо переможців!!!

9 листопада  вся країна святкує День письменності і День народження Нестора-Літописця. Це свято не залишилося осторонь нашого навчального закладу. У стінах Волноваського професійно-технічного училища цього дня всі викладачі та учні розмовляли виключно українською мовою.

                Була проведена мовна вікторина «Мово українська, мово солов’їна», у якій прийняли участь багато бажаючих, охочих перевірити свої знання з рідної мови. Також відбувся урок-бесіда про виникнення української письменності, в ході якого учні ознайомились з видатними основоположниками української словесності. Викладач української мови запропонувала учням прийняти участь у ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

                В бібліотеці була проведена виставка : «Мов джерельна вода, рідна мова моя». Учні у кількості 30 осіб та 10 викладачів  нашого закладу з цікавістю прийняли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту.

 

31 жовтня 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі пройшло святкування «Хелловіну».

               Учні прийняли активну участь у виготовленні костюмів, деякі бажаючі прийшли в образах злих сил: чортинят і  вампірів. В класних кімнатах працювали майстерні « Макіяж у стилі Хелловін».

               Також були підготовлені стіннівки, які прикрасили хол закладу.

               За кращій образ та кращу стіннівку учні  отримали солодкі нагороди. Свято закінчилося виступом молодіжної рок-групи «Аргон».

18 жовтня 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі відбулося відкриття ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

              Учні нашого закладу переглянули кінофільм «Таємниці Генія Шевченка». Ця стрічка розкрила безліч таємниць народження та життя великого Кобзаря нашого народу.

              Деякі учні занурились у його творчість завдяки проведенню конкурсу читців.  Багато з них захотіли перевірити свої знання та прийняли участь у І турі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

 

 

11 жовтня 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі проводились спортивні змагання «Козацькі забави», присвячені Дню Українського Козацтва та Дню захисника України.

              Зі словами привітання до учасників змагань виступила заступник директора з навчально-виховної роботи Кириленко В.В.

              Учні нашого закладу активно приймали участь у змаганнях, показали свою спритність, швидкість за що були нагороджені дипломами та солодкими призами.

11 вересня 2018 року до Волноваського професійно-технічного училища завітали представники 11 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області, з лекцією на тему: «Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів».

                Перед учнями виступив лейтенант службі цивільного захисту, начальник чергової зміни ОДВ у Волноваському районі, Дилін О.В., який розповів про дії людини при виявленні вибухонебезпечних предметів.

                Учням були представлені муляжі вибухонебезпечних предметів, які найчастіше знаходять мешканці нашого району.

 

03 вересня 2018 року у Волноваському професійно-технічному  училищі були проведенні святкові заходи присвячені Дню Знань та початку нового навчального року.

                З привітальним словом до учнів звернулися майстри виробничого навчання, викладачі та адміністрація училища.

                Учням побажали натхнення, терпіння та успіхів в оволодінні новими знаннями, вміннями та навичками під час навчання за обраними професіями.

27 червня 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі була проведена урочиста святкова лінійка з нагоди закінчення навчання та отримання учнями випускних груп документів про освіту.

            Адміністрація училища, викладачі та майстри виробничого навчання щиро вітають наших випускників. 

26 червня 2018 року у місті Волноваха, відбулась виставка-ярмарок товарів сільськогосподарської продукції, виробників Волноваського району.

             В цьому заході, з профорієнтаційної метою,  прийняв участь і наш навчальний заклад.

             Не зважаючи на дощ, було багато присутніх, які з цікавістю роздивлялись та купували продукцію.

 

5 червня 2018 року до Волноваського професійно-технічного училища завітали в гості  на екскурсію учні 3 класу Волноваської ЗОШ №7.

                 Дітям, під час екскурсії, розповіли історію навчального закладу, познайомили з професіями, за якими навчаються учні, показали навчальні кабінети та лабораторії, трактори, автомобілі та сільськогосподарські машини.

                 Діти залишились дуже задоволені.

04 травня 2018 року у Великоновосілківському професійному ліцеї  відбувся обласний конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

                В ньому приймали участь учні восьми сільськогосподарських професійно-технічних навчальних закладів.

                Представником Волноваського ПТУ був переможець першого етапу конкурсу Галухін Олександр.

                Всі учасники були задоволені конкурсом, бо вони показали не тільки свої теоретичні знання з будови трактора, сільськогосподарських машин і агротехнології, але й  на практиці довели свої вміння правильно регулювати машино-тракторний агрегат і обробляти ріллю.

                По закінченню конкурсу учасники отримали грамоти та цінні подарунки від меценатів та спонсорів.

27 квітня 2018 року у Волноваському РЦКД  пройшла X ювілейна інтелектуальна гра «Кращій учень року».

               У ній змагались учні-ерудити шкіл  міста Волноваха та міста-побратима  Луцьк. Організаторами було створено дві змішані протиборчі команди.

               Представниця Волноваського професійно-технічного училища, Онищенко Ярослава при поділі команд методом жеребкування потрапила до команди «синіх».

               У ході гри команда з нашою учасницею  надала більше правильних відповідей і стала переможцем.

               Всі учасники були задоволені грою, бо вони не тільки показали свої знання та ерудицію, а ще й отримали грошову винагороду за кожну правильну відповідь.

               Після закінчення гри «Кращій учень року», спонсори та меценати, нагородили переможців дипломами та пам’ятними сувенірами у вигляді сови.

 

27 квітня 2018 року учні і працівники Волноваського професійно-технічного училища прийняли участь у міському заході «Ярмарка вакансій» яку організовував  і  проводив Волноваський районний центр зайнятості.

             Учні випускних груп училища змогли поспілкуватись з представниками підприємств — замовників робітничих кадрів, узнати  у них про вакансії на сьогоднішній день, умови праці на їх підприємствах.

             Керівництво училища в цей час проводило профорієнтаційні заходи з безробітними і незайнятим населенням, запрошуючи пройти навчання в Волноваському ПТУ і отримати дуже потрібні в нашому районі професії.

 

27 квітня 2018 року до Волноваського професійно-технічного училища завітав Швейцарський фонд з протимінної діяльності, який провів бесіду щодо «Інформування про мінну безпеку».

             Учням було повідомлено, як  правильно поводити себе при виявленні мін та інших вибухонебезпечних речовин.

 

21 квітня 2018 року учні Волноваського професійно-технічного училища традиційно прийняли участь у міському заході «День довкілля».

             Учні активно наводили порядок на території училища: білили дерева та бордюри, підмітали та виносили сміття.

             Завдяки відповідальній та натхненній праці учнів територія училища приведена до ладу після зими і готова зустрічати гостей.

 

13 квітня 2018 року у Волноваське професійно-технічне училище завітав представник Волноваської дистанції колії.

              З учнями була проведена бесіда : «Правила поведінки громадян на залізничному транспорті », а також продемонстрований відеозапис про наслідки недбалого ставлення громадян до свого життя.

11 квітня 2018 року до Волноваського професійно-технічного училища завітали представники Волноваського районного центру зайнятості.

               Вони провели інформаційну годину на тему: «Формування кадрового резерву»,  з випускними групами нашого закладу.

               Учням було запропоновано зняти пробне відеорезюме при влаштуванні на роботу. Ця ідея зацікавила учнів і вони із задоволенням знімали свої відеоролики. Бесіда була корисна та цікава.

На початку березня у Волноваському професійно-технічному училищі  відбулися заходи до вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка.

                З метою поглиблення знань учнів життєвого та творчого шляху українського Кобзаря, пройшов тематичний урок «Стежками Шевченківської долі». Відбувся конкурс читців-декламаторів, де учні  продемонстрували  свої  таланти  у  виразному  читанні   віршів  Т. Г.  Шевченка.

                Заключним етапом у святкуванні 204-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка стала виставка книжок та афоризмів Кобзаря.

28 лютого 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі пройшов І етап щорічного обласного огляду конкурсу з декоративно-прикладної та фото творчості.

                В конкурсі прийняли участь учні всіх груп училища. Конкурс проводився з метою створення умов для гармонійного розвитку особистості, виховання високої духовності в молодіжному середовищі.

                Компетентне журі відібрало кращі роботи для участі у ІІ етапі конкурсу, який відбудеться 1 березня 2018 року у м. Маріуполі.

27 лютого 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі відбувся мастер-клас з традиційного розпису писанок у рамках обласного фестивалю-естафети «Від писанки до писанки».

                 Проводив мастер-клас  Денисенко Дмитро Анатолійович, методист відділу декоративно-прикладної та технічної творчості КЗ « Донецький Палац молоді «Юність».

                 Мета мастер-класу – поширення знань з традиційного розпису писанок на сході України, розкриття глибинного значення символів, розширення творчих зв’язків в питаннях відродження українських традиційних ремесел.

                 Педпрацівники і учні Волноваського ПТУ з великою цікавістю і інтересом віднеслися до мастер-класу і з задоволенням прийняли у ньому участь.

З метою  підвищення рівня і якості правоосвітньої та правовиховної роботи, формування у учнів правової культури, підвищення рівня обізнаності молоді у своїх трудових правах, за підтримкою Головного територіального управління юстиції у Донецькій області, серед професійно- технічних навчальних закладів  відбувся огляд-конкурс соціально-правових проектів « Реалізація права на труд в Україні», у якому прийняло участь і Волноваське професійно-технічне училище.

               Реалізація проекту проходила у декілька етапів. Останній, практичний, за співпрацею з  фахівцями Волноваського  районного центру зайнятості,   вилився у низку заходів, де учні ознайомлювалися зі своїми трудовими правами, писали творчі роботи, проходили квести, складали  резюме.

               У результаті  плідної діяльності творчої групи учнів та психолога училища Грибінюк О.О., під керівництвом викладача правознавства Суптелі О.О., Волноваське ПТУ посіло I місце серед учасників конкурсу.

31 січня 2018 року у Волноваському професійно-технічному училищі відбувся зимовий випуск.

              Учням було урочисто вручено дипломи кваліфікованого робітника з професії «Оператор комп’ютерного набору; офісний службовець (бухгалтерія)».

              Адміністрація училища, майстри виробничого навчання, викладачі та учні інших груп, привітали випускників з закінченням навчального закладу.

З нагоди відзначення  Дня Соборності України, з метою патріотичного виховання та збереження історичної памя’ті,  22  січня у  Волноваській дитячий бібліотеці відбувся  виховний захід , на якому  були присутні  учні Волноваського ПТУ.

              Під час заходу була відзначена історична важливість подій 22 січня 1919 року, коли в Києві на Софійській площі  був оприлюднений акт об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної  Республіки в єдину соборну державу.

               Відзначення події супроводжувалося переглядом відеофільму «Хроніки Української революції» . Учні активно приймали участь у  заході – читали вірші українських поетів, складали карту України, пазли, відповідали на питання  вікторини.

 

28 грудня весело та різноманітно пройшло Новорічне свято у Волноваському професійно-технічному училищі.

             В холі училища панував радісний настрій, святкова ялинка сяяла яскравими вогниками. Сцена була прибрана для казкового дійства.

             Учнями училища була розіграна Новорічна казка «Пригоди Діда Мороза та Снігуроньки». За допомогою декорацій, святкових костюмів та акторської майстерності вийшла цікава та прекрасна театральна вистава, від якої усі гості отримали величезне задоволення.

             Також учні підготували номери художньої самодіяльності: пісні, танці, сценки. Протягом всього свята проводились веселі конкурси, в яких приймали участь з задоволенням.

             Всім учасникам вручали подарунки, солодощі та новорічні сувеніри.

 

22 грудня 2017 року у Волноваському професійно-технічному училищі, відбулись внутрішньоучилищні  змагання з баскетболу серед хлопців.

            В дружній атмосфері гри, перше місце виборола група № 6,  друге місце зайняла група №7.

            Кращими гравцями змагань стали: Вєрєм’єв  Ярослав, Клименко Данило  та Палєхін Дмитро.

            Переможці змагань нагороджені грамотами та солодкими призами.

12 грудня 2017 року  у Волноваському професійно-технічному училищі відбулась зустріч учнів випускних груп з Начальником відділу комплектування Державної прикордонної служби України в Донецькій області.

9 листопада 2017 року у Волноваському професійно-технічному училищі було відзначено День народження Нестора-Літописця і День української писемності та мовлення.

          Святкуючи ці знаменні події були проведені урок-лекція «Розвиток української писемності», конкурс читців та декламаторів.

         Також учні нашого закладу прийняли участь у написанні XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, а ще взяли участь у I етапі XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

 

06 жовтня 2017 року у Волноваському професійно-технічному училищі разом з фахівцями Волноваського РЦЗ було проведено семінар в рамках соціально-правового проекту «Реалізація права на працю в Україні».

          Під час заходу діти дізнавались про особливості офіційного працевлаштування неповнолітніх осіб та про те як зашкодити експлуатації дитячої праці, адже кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя тією працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

          Підлітки  більше дізнались про послугу «відео резюме» у центрі зайнятості та виявили бажання взяти участь у «Кадровому резерві».

 

31 жовтня 2017 року у Волноваському
професійно-технічному училищі відбулося
свято «Хеллоуін».

          Учні нашого закладу проявили активну участь у святкуванні цього веселого дійства. Багато підлітків творчо та креативно підішли до створення своїх образів у цьому святі.

Деякі з них проводили майстер-клас по виготовленню ліхтариків з гарбузів, інші демонстрували свою майстерність у розфарбовуванні обличчя.

Наприкінці свята незалежне журі нагородило переможців подарунками за кращу стіннівку та за яскравий образ.

12 жовтня у Волноваському професійно-технічному училищі відбулося свято «Козацькі розваги», приурочене «Дню козацтва» та «Дню захисника України», у яких прийняли активну участь учні нашого закладу.

          Команди хлопців змагалися між собою у спортивних естафетах та інтелектуальних конкурсах на звання самих сильних, спритних та кмітливих.

          Поряд з хлопцями змагались і дівчата у кулінарній майстерності по приготуванню козацького кулішу. Вони показали  не лише вміння смачно готувати, а ще й оригінально презентувати страву.

          Після закінчення свята команди-переможці були нагороджені дипломами та солодощами. З великим настроєм дівчата пригощали хлопців смачним кулішем.

22 вересня  — День без автомобілів.

В цей день,  учні Волноваського професійно-технічного училища, провели масштабний флешмоб  з нагоди цієї акції.