Про училище

               Історія нашого навчального закладу, бере початок з далекого 1948 року.  В селі Богатир, Велико-Новоселківського району, Донецькою області, з’явилась школа механізаторів сільського господарства, в якій проводилась підготовка трактористів, комбайнерів та підвищення кваліфікації бригадирів.

               В 1952 році, Богатирська школа механізаторів була переведена в селище Молодіжне, Оленівської селищної ради, Волноваського району з назвою Оленівське училище механізації сільського господарства №2. Очолював його директор Юрченко Федір Хомич. З 1955 року директором був Істомін Сергій Захарович, а з 1961 року по 1975 рік очолював училище директор Кобзар Павло Григорович.

               В 1963 році, Оленівське училище механізації сільського господарства №2 перейменоване в Оленівське сільське професійне училище №2, яке на той час вже підготувало й випустило більше 3,5 тисяч спеціалістів сільськогосподарського виробництва.

               В 1982 році, у місті Волноваха був збудований новий учбовий комплекс училища і в 1983 році Оленівське СПТУ №2 переїхало до міста Волноваха, та мало назву Волноваське професійно-технічне училище  №2, потім змінивши його на Волноваське сільське професійно-технічне училище № 142 ,з 3-х річним строком навчання. З 1983 року по 2002 рік директором училища був Копилов Анатолій Матвійович.

               В 1984 році, Волноваське СПТУ №142 було реорганізоване в професійно-технічне училище № 142 (ПТУ №142).

               З 2003 року по теперішній час училище очолює директор Сливний Анатолій Вікторович.

               З 2006 року училище має назву Волноваське професійно-технічне училище.

               За свою довгу і славетну історію наш навчальний заклад підготував та випустив більше 14 тисяч трактористів-машиністів, з них з середньою освітою більше 6 тисяч.

               В свій час училище закінчили такі видатні люди, як Шик Іван Данилович, Герой Праці КСП «Южний» Волноваського району, випускник 1948 року; Скубченко Петро Сергійович, ланковий механізованої ланки по вирощуванню кукурудзи в радгоспі «Мирний»  Амвросієвського району, Герой праці, випускник 1957 року та багато інших людей, якими ми і зараз пишаємось.

                Для навчання юнаків і дівчат училище напрацювало достатню матеріально-технічну базу: 33 трактори різноманітних модефікацій; 3 вантажні автомобіля, 2 легкові автомобіля, 5 комбайнів, 45 різноманітних сільгосподарських машин; 44 комп’ютера; 15 кабінетів, 4 лабораторії, 2 майстерні, 1 автотракторний полігон та інше.

                Навчально-виробничий процес здійснює кваліфікований інженерно-педагогічний персонал: 11 викладачів загальноосвітніх і спец предметів, 19 майстрів виробничого навчання.

                Для закріплення теоретичних знань, набуття практичних навичок учнями, професійно-технічне училище має 113 гектарів орної землі в учбовому господарстві. На землях учбового господарства вирощується пшениця, ячмінь, соняшник та інші сільськогосподарські культури. Частина орних угідь щорічно, в обов’язковому порядку, залишається під пар.

                В своїй господарській діяльності училище співпрацює з сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами, такими як: Агрофірма «Відродження», «Харвіст Холдінг», ПрАТ «Екопрод», СТОВ «Валер’янівське», СФГ «Бутенко О.В.», АФ «Октябрь», АФ «Росія», ТОВ “УкрЛан”, ТОВ “Юг” та багато інших.

                На цих підприємствах учні Волноваського професійно-технічного училища проходять практику, працевлаштовуються і перетворюються на справжніх хліборобів.